4a poznaje kraje Europy i tajniki jeździectwa

Home » Szkoła » Aktualności » 4a poznaje kraje Europy…
 19.06.2018

W ramach projektu "Dwójka koduje i programuje!"  uczniowie z klasy 3b postanowili zapoznać czwartoklasistów z tajnikami jeździectwa oraz krajami Europy. Towarzyszył im oczywiście mały robot - Ozobot.

Uczniowie prowadzili trzy lekcje metodą Uczymy innych. Do tych lekcji Julia, Mateusz, Jakub oraz Maciej przygotowywali się przez kilka dni. To dowód na to, że ciekawe lekcje wymagają czasu i ogromnego zaangażowania.

Julia dzięki udziałowi w tym projekcie mogła opowiedzieć o swojej pięknej pasji. Podzieliła się ciekawostkami dotyczącymi jeździectwa i pielęgnacji konia. Chłopcy natomiast postanowili opowiedzieć uczniom o jednym z krajów Europy, wybrali Włochy.
Julia oraz chłopcy przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek szereg kart pracy - zakodowane trasy dla Ozobota wzbogacone działaniami matematycznymi. Zadaniem czwartoklasistów było wykonanie obliczeń dotyczących ułamków zwykłych.

Celem projektu było pokazanie, że poprzez zabawę można się uczyć. Połączyliśmy elementy  informatyki i przyrody z matematyką.
Lekcje bardzo spodobały się czwartoklasistom i wyrazili chęć wzięcia udziału w takich zajęciach, gdzie łączymy zabawę z nauką.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Koordynator projektu: Monika Kubica