VIII Targi Edukacyjne Dębno 2018

Home » Szkoła » Aktualności » VIII Targi Edukacyjne Dębno…
 14.05.2018

Organizacja Targów Edukacyjnych we współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery to cykliczna impreza w naszej szkole.

26 kwietnia 2018 r. wzorem ubiegłego roku, w hali sportowej odbyła się kolejna, tym razem ósma edycja Targów.
Głównym celem imprezy była prezentacja szkół ponadpodstawowych  z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego.

Uczniowie z trzecich klas, drugich gimnazjum oraz z VII klasy szkoły podstawowej, mieli możliwość zapoznania się z ofertę edukacyjną szkół. Organizacja Tragów miała ułatwić uczniom decyzję, co do kwestii wyboru szkoły i zawodu, który w przyszłości absolwenci mają zamiar wykonywać.

O godzinie 9.45 Pani Joanna Głogowska, zastępca dyrektora Centrum Edukacji Pracy Młodzieży w ZWK OHP w Szczecinie, dokonała uroczystego otwarcia Targów.

W imieniu władz miejsko – gminnych, przybyłych na Targi przywitał Zastępca Burmistrza pan Jan Knapik, zapraszając jednocześnie młodzież do zapoznania się z ofertą edukacyjną poszczególnych szkół ponadpodstawowych.

Podczas Targów zaprezentowało się 20 szkół oraz Młodzieżowy Hufiec Pracy z Dębna.
Uatrakcyjnieniem Targów były: prezentacja nowych trendów w fryzjerstwie przygotowana przez uczennice z Zespołu Szkół Odzieżowych w Gorzowie Wielkopolskim.

Targi odwiedziło około 400 odwiedzających, w tym głównie młodzież gimnazjalna, uczniowie z trzecich klas Szkoły Podstawowej dla Dorosłych oraz uczniowie z siódmych klas szkół podstawowych.
Każdy uczestnik miał możliwość bezpośredniego zapoznania się z ofertą edukacyjną danej  szkoły, otrzymania ulotki informacyjnej oraz uzyskania informacji od osób ją reprezentujących.

Wybór szkoły ponadpodstawowej przez uczniów kończących gimnazjum jest sprawą wielkiej wagi, zarówno dla młodego człowieka jak i jego rodziców, bowiem otwiera kolejny etap edukacyjny, decydujący o losach i karierze w przyszłości.
Wszystkim uczniom kończącym szkołę życzymy trafnych wyborów kierunków kształcenia.

Marzenna Czarny – pedagog szkolny.