"Asiunia" Janiny Porazińskiej na spotkaniu czytelniczym

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » "Asiunia" Janiny Porazińskiej na…
 09.04.2018

W naszej szkole od kilku miesięcy mamy nowych małych kolegów i koleżanki. My starszaki czujemy się za nich odpowiedzialni i z chęcią integrujemy się z nimi i pomagamy im. Jednym z przykładów jest czytanie książek - przez nas starszaków - dla maluchów.

Ja i moja koleżanka Anita Kędzia odwiedziłyśmy klasę Ib i na trzech spotkaniach przeczytałyśmy książkę Janiny Porazińskiej pt. "Asiunia". Tytułowa bohaterka – sześcioletnia dziewczynka, żyje w trudnych czsach II wojny światowej. Po reakcjach dzieci można było wywnioskować, że ta historia poruszyła serca dzieci i bardzo je zaciekawiła. Po każdym spotkaniu zadawałyśmy pierwszakom pytania dotyczące przeczytanych fragmentów i na wszystkie dostałyśmy prawidłowe odpowiedzi.

Cieszymy się, że mogłyśmy uczestniczyć w akcji promującej książki wśród uczniów z klas pierwszych. Entuzjazm dzieci i ich zaangażowanie były dla nas najmilszą nagrodą.

Opracowanie: Marysia Borysewicz