Świętuj z nami, baw się i ucz!

Home » Szkoła » Aktualności » Świętuj z nami, baw…
 20.11.2018

W piątek 16 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole kolejna akcja edukacyjna. Tym razem połączyliśmy naukę matematyki z historią, a wszystko z okazji świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do pomocy w organizacji akcji zgłosili się chętni uczniowie z klasy 4a oraz 5a. Przygotowaliśmy stanowiska edukacyjne, gdzie królowała nauka poprzez zabawę:

• Stoisko nr 1 Jan Maciejewski i Igor Słowiński: Zabawy z osią liczbową i rzymskie układanki
  • Stoisko nr 2   Michał Smagło i Jan Krawczuk: Memory z liczbami rzymskimi
  • Stoisko nr 3  Wiktoria Taracińska i Marta Izak: Czy znasz liczby rzymskie?
  • Stoisko nr 4  Alicja Podbereska i Anna Kmita: Ozobot uczy się historii
  • Stoisko nr 5  Jakub Podbereski i Tomasz Olszewski: Ozobot uczy się matematyki
  • Stoisko nr 6  Oliwia Jaworska, Julia Kieda i Weronika Krawczuk: Matematyczne obrazki i szyfry
  • Stoisko nr 7  Karol Stefanowicz i Jakub Wiatrowski: Kwadraty magiczne
  • Stoisko nr 8 Antoni Kwiatkowski: Ile to cm, a ile mm?

Każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności matematyczno-historyczne, nie zabrakło też zadań związanych z kodowaniem.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji akcji oraz uczniom, którzy wzięli udział w zabawie.

Monika Kubica