Amelia Bedelia odwiedza pierwszaków

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Amelia Bedelia odwiedza pierwszaków
 22.03.2019

Dnia 20 marca z panią Renatą Kunisz nauczycielem bibliotekarzem zaprezentowałyśmy kolejną ciekawą opowieść na spotkaniu "Starsi – młodszym".

Amelka- bohaterka książki autorki Peggy Parish, rozśmieszyła swoimi przygodami dzieci z klas pierwszych. Została zatrudniona przez państwo Rogers do wykonania prac domowych, które zapisali Amelii na liście zadań. Dla nas najśmieszniejszy był epizod dotyczący zdjęcia zasłon do prania. Amelia zrozumiała, że ma zrobić zdjęcie aparatem fotograficznym, ale ponieważ nie miała go pod ręką, postanowiła narysować zasłony na kartce. Lista zadań, którą otrzymała Amelia od pani Rogers była długa. Jak zrozumiała nasza bohaterka inne zadanie dowiecie się wypożyczając książkę z naszej biblioteki.

Spotkanie z książką pt. "Amelia Bedelia" dostarczyło naszym młodszym kolegom dużo radości i uśmiechu na twarzy.

Opracowanie: Alicja Podbereska i Anna Kmita