"Był sobie pies" w klasie IIa i IIb.

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » "Był sobie pies" w…
 26.11.2018

Dnia 20.11.2018r uczestniczyłam w akcji "Starsi Młodszym", w czasie której przedstawiłam książkę Bruce’a Cameron’a pt. "Był sobie pies". Moimi słuchaczami byli uczniowie z klas: II A oraz II B.

Bardzo lubię książki o zwierzętach, dlatego wybrałam właśnie historię Tobiego i jego rodziny. Pewnego dnia pieski zostają złapane przez rakarzy i umieszczone w schronisku. Czy Tobiego i jego rodzinę spotka dobry los? Czy grozi im niebezpieczeństwo?

Tego wszystkiego dowiecie się czytając książkę. Na te pytania uczniowie z klas drugich już udzielili odpowiedzi, kiedy czytałam wybrany fragment.

Dzieci słuchały mnie z zainteresowaniem i uwagą, bo prawie wszystkie odpowiedzi były trafne. Jedna dziewczynka przyszła w ten sam dzień do biblioteki i wypożyczyła prezentowaną przeze mnie książkę.

Bardzo podoba mi się akcja "Starsi-Młodszym". Zachęcam wszystkich uczniów do uczestnictwa w niej. Z kolegą ze starszej klasy przygotowujemy się już do następnego spotkania czytelniczego!

Opracowała: Agata z 4a