Dalsze przygody Sherlocka Holmesa

Home » Programy edukacyjne » Lekturiada » Dalsze przygody Sherlocka Holmesa
 29.05.2018

Dalsze przygody Sherlocka Holmesa opowiadają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie

Przy omawianiu lektury "Pies Baskervillów" podejmowaliśmy wiele aktywności. Jedną z nich było zredagowanie kolejnej przygody Sherlocka Holmesa.

Uczniowie pracowali w grupach, bo taką formę pracy uwielbiają. Wykorzystałam kostki story cubes,
kolorowe długopisy/ pisaki.

Uczniowie rzucali kostkami opowieści i fotografowali wylosowany układ obrazków. Potem wstawiali je do udostępnionego dokumentu google. Dzięki story cubes kreatywność twórców była dodatkowo pobudzona, a narracja zaskakująca. Uczniowie dokonywali starannej redakcji tekstu napisanego ręcznie i na komputerze. Umiejętnie formatowali tekst, dobierali rodzaj czcionki według rozmiaru i kształtu, stosowali właściwe odstępy, wyznaczali marginesy i justowali tekst, dokonując jego korekty i jednocześnie kontrolując autokorektę. Poprawiali ewentualne błędy językowe, ortograficzne oraz interpunkcyjne.

Oto efekty naszej pracy:

To doskonałe ćwiczenie na pobudzenie kreatywności.

Wioletta Rafałowicz