Co słychać w świetlicy maluchów?

Home » Szkoła » Świetlica » Co słychać w świetlicy…
 05.03.2018

Ferie zimowe minęły szybko i "pierwszaki" zaczęły przygotowania do balu karnawałowego. Z tej okazji podczas organizowanych w świetlicy zajęć robili maski karnawałowe techniką dowolną, korzystając z różnych materiałów i pomysłów. Jedne były kolorowe, inne bardzo tajemnicze, ale wszystkie podczas pracy dostarczyły dzieciom wiele radości.

W miesiącu lutym uczciliśmy z dziećmi rocznicę wyzwolenia Dębna wykonując wspólnie plakat o naszym mieście, odnajdywaliśmy swoją ulicę i ościenne na planie miasta. Podczas zajęć plastycznych dzieci kolorowały herb Dębna. Rozwinęły swoją wiedzę na temat miasta o którym opowiadała nauczycielka.

Luty okazał się bardzo mroźnym miesiącem więc dzieci uczyły się dbania o zwierzęta zimą. Wykonywały prace plastyczne i techniczne o tej tematyce, tablicę ciekawostek o zwierzętach i ich pożywieniu. Rozwiązywali zagadki, układali zdania z rozsypanki wyrazowej, a także słuchali piosenek, oglądali bajki tematyczne.

W miesiącu tym mieliśmy do czynienia z dużą zachorowalnością na grypę wśród dzieci - stąd przeprowadzałyśmy pogadanki na temat profilaktyki z podkreśleniem działań które mogą ustrzec przed chorobą i egzekwowaniem ich zwłaszcza podczas pobytu naszych "Milusińskich" w świetlicy.

Przed nami kolejny miesiąc i  kolejne wyzwania o których wkrótce opowiemy.

Nauczycielki świetlicy: E. Szopa, I. Grzegorczyk, A. Wierzbicka