Dzień Nowych Technologii w Edukacji na matematyce

Home » Programy edukacyjne » Aktywna tablica » Dzień Nowych Technologii w…
 22.03.2018

Chętnie łączę tradycyjne nauczanie z nowoczesnymi technologiami. Taki sposób nauczania bardzo podoba się moim uczniom, a mi sprawia ogromną przyjemność. Dla mnie idealnym rozwiązaniem są dwie tablice: zielona tradycyjna i biała interaktywna, taki właśnie zestaw jest w mojej klasie.

Praca z tablicą interaktywną SmartBoard daje nauczycielowi możliwość przygotowania lekcji w programie SmartNotebook. Lekcje tak przygotowane mogą być wykorzystywane przez lata, ponieważ są zapisywane w plikach na  komputerze i można je udostępniać innym nauczycielom w Internecie. W ten sposób dzielimy się dobrymi praktykami.

Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Pani Magdalena Zarębska - Kulesza wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej na stronie kuratorium zapraszała do wzięcia udziału w Dniu Nowych Technologii w Edukacji. Ze względu na to, że nowoczesne technologie używam od lat i nie są mi obce, postanowiłam taki dzień przeprowadzić z moimi uczniami na lekcji matematyki. Pracowali uczniowie z klasy trzeciej, a także z klasy drugiej gimnazjalnej.

W tym dniu pracowaliśmy na tablicy interaktywnej, którą nasza szkoła otrzymała w ramach programu rządowego Aktywna Tablica. Podczas zajęć korzystałam z własnego scenariusza lekcji pt. Rozgrywki Matematyczne, który opracowałam w programie SmartNotebook. Uczniowie w trakcie lekcji uczyli się poprzez zabawę i pracowali w zespołach: dziewczyny kontra chłopcy. Uczniowie z danego zespołu losowali zadanie, a następnie wspólnie je rozwiązywali w grupach. Zespół, który podał prawidłową odpowiedź, mógł zaznaczyć swoim kolorem pole z numerem rozwiązanego zadania. Wygrała ta grupa, która miała więcej zapełnionych swoim kolorem pól. W klasie trzeciej był remis, a w klasie drugiej wygrali chłopcy. Dziewczyny zapowiedziały rewanż.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć oraz książeczek wirtualnych przedstawiających przeprowadzone rozgrywki matematyczne: CALAMEO   oraz  ISSUU.

Monika Kubica