Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2018

Home » Programy edukacyjne » Innowacje » Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2018
 20.02.2018

Już po raz ósmy wydawnictwo Nowa Era zorganizowało konkurs Projekt z klasą. Od sześciu lat przyznawany jest szkołom biorącym udział w konkursie dodatkowo honorowy tytuł Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły.
Nasza Szkoła wzięła udział we wszystkich edycjach konkursu. Może się też poszczycić corocznie  przyznanym tytułem.

Przyznany tytuł świadczy o tym, że szkoła:

• podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,
  • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
  • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
  • poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
  • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

Szkoła kolejny raz znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów. Ma też swoje miejsce na mapie „Dobrze zaPROJEKTowanej edukacji".

Naszą szkołę reprezentowały dwa projekty: pierwszy realizowany przez uczniów klas gimnazjalnych, drugi przez uczniów klasy 7b.

• Zabawy Ortopisa i jego bandy
  • Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni

Oba opracowała i z uczniami zrealizowała pani Wioletta Rafałowicz, która otrzymała tytuł "PROJEKTanta edukacji".

Dziękujemy wszystkim za oddane na nas głosy i zapraszamy do współpracy przy realizacji kolejnych projektów.

W.R.