Dwójka koduje i programuje!

Home » Szkoła » Aktualności » Dwójka koduje i programuje!
 10.10.2017

Czy można prowadzić lekcje informatyki bez sprzętu komputerowego? Nasi pierwszoklasiści udowodnili, że można i to z jakimi efektami!

Wszyscy uczniowie, bez wyjątku byli zajęci i zaangażowani tak bardzo w swoją pracę, że dzwonek na przerwę wręcz przeszkodził im w zabawie. Podczas lekcji dzieci poznały małego robota Ozobota. Dowiedziały się, że Ozobot potrafi odczytywać kolory i podążać za linią świecąc odpowiednim kolorem.

Pierwszaki z ogromną chęcią i w skupieniu rysowały kolorowe trasy. Miałam przygotowane dla nich szablony, które sami według uznania modyfikowali. Każdy chciał zobaczyć, czy trasa jaką przygotował dla Ozobota zostanie przez niego prawidłowo odczytana. Uczniowie bez problemu zorientowali się, że praca wykonana starannie i według moich zaleceń pozwoliła robocikowi przebyć bez przeszkód przygotowaną przez niego trasę. Szybko więc poprawiali swoje błędy. Podczas takich zajęć uczniowie kształcili umiejętność rysowania, rozwijali umiejętność pracy zespołowej oraz rozwiązywali napotykane problemy.  Na kolejnych zajęciach pierwszaki dowiedzą się, że można kodować trasę Ozobota i zapoznają się z grupą kodów odpowiedzialnych za tempo poruszania się robotów. Roboty są prezentem od firmy Edusence i Pani Anny Świć.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia filmiku i galerii zdjęć oraz do odwiedzin  bloga "Edukcja i nie tylko", na którym znajdują się wszystkie zdjęcia wykonane podczas zajęć z grupą uczniów klasy 1a.

Monika Kubica