Wycieczka edukacyjna

Home » Szkoła » Aktualności » Wycieczka edukacyjna
 17.10.2018

11 października 2018 uczniowie klasy III e, III f i III g gimnazjum brali udział w wycieczce edukacyjnej do kina Helios w Gorzowie, w celu obejrzenia filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa."

Dla naszych uczniów miało to podwójne znaczenie. Po pierwsze, film to ekranizacja książki Arkadego Fiedlera, patrona naszej szkoły. Po drugie, "Dywizjon 303" to wyjątkowy film o niecodziennych wydarzeniach i niezwykłych ludziach, którzy wykazali się imponującą odwagą i sprawnością jako obrońcy Anglii. Wiedzieli, że bronią nie tylko państwa, ale także wolności i niezależności. Ich bohaterstwo było niezwykłe. Mogą być świetnym wzorem do naśladowania dla młodych ludzi.

Film bardzo podobał się naszym uczniom, zarówno chłopcom, jak i dziewczętom, jednocześnie kształtując w nich właściwą postawę patriotyczną.

K. Matuszewska, B. Psiuk, A. Wierzbicka