Relacja z przebiegu Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 2017

Home » Szkoła » Aktualności » Relacja z przebiegu Światowego…
 02.10.2017

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) jest bezpłatną akcją edukacyjną prowadzoną w szkołach na całym świecie. Patronem honorowym jest Polski Komitet ds UNESCO (Organizacja Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury), a patronami medialnymi są: TVP3, Polskie Radio, Radio Poznań, Radio Wrocław, Radio Kielce, Radio Łódź, Radio Szczecin, Polskie Radio Rzeszów i czasopisma Życie Szkoły oraz Matematyka.

W tym roku do akcji zgłosiły się 3883 szkoły, w tym nasza szkoła. I to po raz trzeci! Tego dnia przygotowałam szereg atrakcji, a matematyczne zmagania realizowaliśmy podczas lekcji oraz na przerwach. W klasie 4a na lekcji matematyki uczyliśmy się  tabliczki mnożenia różnymi sposobami. Uczniowie kolorowali roboty matematyczne, podawali prawidłowy wynik mnożenia, a następnie szukali odpowiedniego koloru i rozwiązywali przygotowane przeze mnie karty pracy, których tematem przewodnim była oczywiście tabliczka mnożenia.

Akcją ŚDTM objęłam także uczniów, którzy mieli ze mną w tym dniu informatykę. Uczniowie ćwiczyli znajomość tabliczki mnożenia  rozwiązując zadania na wybranych stronach edukacyjnych. W holu I piętra przygotowałam dla uczniów klas siódmych oraz dla klas drugich i trzecich oddziałów gimnazjalnych sześć stanowisk matematycznych. Przy czterech z nich, egzaminatorzy (uczniowie) sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia swoich kolegów i koleżanek. Każdy, kto zdał egzamin otrzymał Certyfikat i Odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Natomiast przy dwóch kolejnych stanowiskach czekały na uczniów przygotowane na ten dzień gry i zabawy logiczne związane z tabliczką mnożenia, np.  ślimaki matematyczne, memory czy wykreślanki. Jak co roku młodzież nie zawiodła, a dowodem są uśmiechnięte twarze uczniów biorących udział w tym niecodziennym wydarzeniu matematycznym.

Serdecznie dziękuję uczniom oraz pracownikom szkoły za udział w tej matematycznej akcji, dziękuję również za pomoc w organizacji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia moim pomocnikom: Izabelli Cholewińskiej, Mateuszowi Kuczyńskiemu i Jakubowi Kramarczykowi z klasy 3b, Patrycji Prusińskiej i Wiktorii Tes z klasy 2e oraz Alicji Ferkaluk i Emilii Stadejek z klasy 7a.  A już dzisiaj zachęcam do udziału w następnej - VIII edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia!

Serdecznie zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć oraz do odwiedzin  bloga "Edukacja i nie tylko", na którym znajdują się wszystkie zdjęcia z tej akcji matematycznej.

koordynator lokalny Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
Monika Kubica