Eko w działaniu

Home » Szkoła » Aktualności » Eko w działaniu
 28.04.2018

To świetne zajęcia przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną  w formie literacko – edukacyjnej. 26 kwietnia uczniowie  klasy I b uczestniczyli w takim spotkaniu. Była to doskonała okazja do poznania biblioteki, a zarazem dobra zabawa. Dzieci wspólnie "sprzątały" bibliotekę segregując  śmieci, które zasypały całą podłogę. Przy tym nauczyły się wiele o ich segregacji.

Zabawa przeplatana była czytaniem przygód Ekonieboraka. Opowieść  wywołała wiele radości ponieważ główny bohater niewiele wiedział o ekologii, za  to nasze pierwszaki potrafiły zauważyć jego błędy  i niewłaściwe zachowanie. Po zajęciach zostaliśmy chwilę w bibliotece i każdy tu znalazł coś dla siebie. Dzieci przeglądały książki, bawiły się zabawkami. Każdy otrzymał słodki upominek. Po takim spotkaniu na pewno zostaną miłe wspomnienia i niejedno dziecko chętnie tu wróci.

Joanna Turów