Finał projektu Rok 2017 rokiem J.Piłsudskiego

Home » Szkoła » Aktualności » Finał projektu Rok 2017…

Sejm RP ustanowił rok 2017 rokiem Józefa Piłsudskiego.
Uczczenie Marszałka miało związek z przypadającą w tym roku 150. rocznicą urodzin – jak zaznaczono w uchwale - "niezłomnego bojownika o wolność i niezawisłość Polaków".

Jak zawsze włączyliśmy się w działania edukacyjne i społeczne wynikające z ogólnopolskiej akcji. Na początku roku szkolnego ogłoszony został projekt historyczny w celu propagowanie idei roku Piłsudskiego. Nasze przedsięwzięcia objęły poszukiwania materiałów źródłowych i ikonograficznych, które wykorzystano do tworzenia  gazetek, ulotek, zmagań w konkursie konkursie historycznym.

Efektem pracy były gazetki na holu parteru i I piętrze pt. "Rok 2017 rokiem J.Piłsudskiego" oraz "Od Ziuka do Marszałka". Przedstawiono w nich losy Marszałka uwzględniając wysiłek tworzenia Legionów Polskich, pełnienia funkcji naczelnego wodza Armii Polskiej, Naczelnika państwa w latach 1918-1922,  czy wreszcie dwukrotnego premiera w okresie międzywojennym.
Ponadto uczniowie klasy 2 A i 2 C w ramach zadań z WOS przygotowali piękne, kolorowe ulotki zawierające notki biograficzne o życiu politycznym, konspiracyjnym i prywatnym Bohatera Roku 2017.

Opiekun projektu M.Umińska