Jakże inne rozpoczęcie roku szkolnego

Home » Szkoła » Aktualności » Jakże inne rozpoczęcie roku…
 08.09.2017

Skończyły się wakacje i nadszedł czas rozpoczęcia kolejnej edukacyjnej przygody dla uczniów klas IV I VII w nowej dla nich szkole, a dla pierwszoklasistów jej początek.

W tym roku nietypowo, bo 4 września 2017 r. o godz. 9.30, odświętnie ubrani uczniowie z towarzyszącymi im rodzicami, zgromadzili się na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/ 2018.

Apel poprowadzili: Agata i Mateusz, uczniowie klasy III, którzy już na początku zapewnili uczniów, że spotkają ich tutaj tylko miłe i przyjemne rzeczy.

Następnie wszystkich zaproszonych gości, rodziców i uczniów oraz kadrę pedagogiczną przywitała pani dyrektor szkoły. Szczególnie ciepłe i serdeczne słowa skierowała do dzieci, które dopiero rozpoczynają edukację. Wszystkim życzyła sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz umiejętności, a rodzicom podziękowała za powierzenie swoich dzieci nowej szkole.

O historii szkoły i obecnego sztandaru opowiedział dawny dyrektor SP2 – pan Adam Kaczmarczyk.

Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów z oddziałów gimnazjalnych: Marysi, Mikołaja, Julki i  Agaty, którzy recytowali wiersze oraz śpiewali tak, że pierwszoklasistom trudno było usiedzieć w miejscu, a nóżki same tańczyły.

Czas apelu szybko dobiegł końca. A potem...To już wiadomo - spotkanie z wychowawczyniami, koleżankami i kolegami, plan lekcji oraz  mnóstwo powakacyjnych wrażeń i ciekawość, jaki będzie ten rok szkolny.