Bo wszyscy Polacy to jedna Rodzina

Home » Szkoła » Świetlica » Bo wszyscy Polacy to…
 24.09.2018

O tym nawet pierwszoklasista przypomina. A i nie jeden uczeń klas 1 i 2 SP2 zawstydzilby maturzystów wiedzą na temat obchodów rocznicowych w miesiącu wrześniu.

Dnia 17.09.2018r. w świetlicy szkolnej ogłoszono konkurs wiedzy historycznej dotyczącej paktu Ribbentrop-Mołotow. Uczniowie otrzymali mapki Polski, na której granicę podziału ustalono 17.09.1939r. Dnia następnego ochotnicy zgłosili się do prezentacji wiedzy z zakresu historii Polski.

Mimo tak młodego wieku piękne i rzeczowo opowiadali o agresji Niemiec i Rosji na Polskę w dniu 17 września 1939 roku. Pierwsze miejsce uzyskał : Dominik Fudala z kl. 2b Drugie miejsce uzyskała : Hanna Najkowska również z kl. 2b Trzecie miejsce uzyskali uczniowie: Maja Cząstka, Igor Wschowski z kl. 1a.

Oblężenie na polu bitwy historycznej zakończyło wręczenie nagród książkowych oraz słodyczy. Uwieńczeniem były oklaski publiczności. Warto pamiętać o tym, co było, by nigdy się już nie powtórzyło!!!

Dziękujemy Rodzicom dzieci biorących udział w konkursie, że zachęcili swoje pociechy do wzbogacenia wiedzy.

Opiekunowie świetlicy