Klasy drugie w gorzowskim teatrze

Home » Szkoła » Aktualności » Klasy drugie w gorzowskim…
 15.10.2018

Uczniowie klas drugich 9 października 2018r. obejrzeli w teatrze gorzowskim sztukę „Ania z Zielonego Wzgórza” na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery pod tym samym tytułem. Z zainteresowaniem śledzili losy rudowłosej dziewczynki i jej przyjaciół. Ania Shirley trafiła do domu Maryli i Mateusza na Zielonym Wzgórzu przez pomyłkę. Z czasem jednak ta pomyłka okazała się zrządzeniem losu, które pozwoliło osieroconej dziewczynce po raz pierwszy w życiu doświadczyć bezpieczeństwa, ciepła domowego ogniska i poznać smak prawdziwej przyjaźni. Teatralno – muzyczna opowieść o Ani to zabawny, mądry i wzruszający spektakl o prawdziwych wartościach.

Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie i oglądały je z zapartym tchem. Podczas przerwy rozmawiały na temat tego, co działo się na scenie. Zanim pojechały do domu, zjadły posiłek w KFC. To był udany wyjazd!

Iwona Grzegorczyk, Joanna Turów