Lektury w pigułce

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Lektury w pigułce
 14.04.2018

Egzamin gimnazjalny za pasem. Frazeologizmy powtórzone, a we wtorek 10 kwietnia 2018r. uczniowie z klas trzecich przystąpili do powtórzeniowego konkursu z lektur.

Wielu trzecioklasistom spodobała się forma powtórzeniowa frazeologizmów, dlatego też do utrwalenia wiedzy z lektur przystąpiłło 36 uczniów. Lektury zmieściły się w "pigułce". Należało rozwiązać 46 zadań, w tym 40 zamkniętych i 6 otwartych, w których trzeba było wskazać miejsce akcji, bohaterów lektur; zaznaczyć gatunek literacki oraz wiersz, do którego nawiązuje tytuł książki; należało rozpoznać bohatera na podstawie przytoczonego cytatu; wyjaśnić znaczenie słów, wypowiedzianych przez bohatera; zaznaczyć okres obejmujący wydarzenia w lekturze i wiele innych.

W czasie podsumowania przeanalizowaliśmy z uczniami wszystkie zadania, celem skorygowania popełnionych błędów. Mamy nadzieję, że gimnazjaliści nie popełnią ich już na egzaminie gimnazjalnym. Za poprawnie wykonane wszystkie zadania mogli uzyskać  46 punktów.

Pierwsze miejsce zajęły uczennice z klasy 3a Jagoda Mikłaszewska i Iga Dubicka, drugie miejsce – Maciej Borysewicz z klasy 3a, trzecie – Joanna Rydzik z kl. 3c, Natalia Nowakowska z kl. 3e, Julia Szyszka z kl. 3F i Mikołaj Chojnacki z kl. 3a. Wyróżniono: Filipa Niewiadomskiego z kl. 3a, Agnieszkę Kulik z kl. 3a, Michała Wojcieszonka z kl. 3a i Natalię Jastrzębską z kl. 3b. Gratulujemy!

Życzymy powodzenia i połamania długopisów na egzaminie gimnazjalnym! Trzymamy za Was kciuki!

M.Paliwoda, R. Kunisz