Listopad w świetlicy

Home » Szkoła » Świetlica » Listopad w świetlicy
 07.12.2018

Listopad w świetlicy upłynął w dużej mierze pod znakiem wychowania patriotycznego. Już od początku listopada uczniowie poznawali drogę Polski do niepodległości wykonując prace plastyczne, które stanowiły gazetkę tematyczną w świetlicy. Duża grupa uczniów sprawdziła swoją wiedzę z historii Niepodległej biorąc udział w konkursie przygotowanym przez nauczycieli świetlicy. Były to różnego rodzaju krzyżówki, puzzle, zadania z kodowania. Bezbłędnie z wylosowanymi przez siebie zadaniami poradziło sobie 9 osób i to oni zostali nagrodzeni słodkościami. Uczniowie przebywający w świetlicy wykonywali serca w barwach ojczystych i ozdabiali nimi korytarze szkolne.

Drugim zadaniem w tym miesiącu, było zapoznanie uczniów z zasadami właściwego odżywiania, co odbyło się poprzez gazetkę tematyczną, rozmowy, zwiększoną kontrolę przynoszonych przez dzieci śniadań, sprawdzanie składu produktów i ich wpływu na organizm za pomocą aplikacji "Zdrowe zakupy".

Mamy nadzieję iż zadania podjęte przez młodzież w tym miesiącu zostaną w ich pamięci.

Nauczyciele świetlicy