Magiczne drzewo. Olbrzym

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Magiczne drzewo. Olbrzym
 30.04.2019

Na lekcji zastępczej w czytelni czytaliśmy książkę Andrzeja Maleszki pt. "Magiczne drzewo. Olbrzym".

Głównym bohaterem opowiadania jest Kuki, chłopiec którego dręczy niegrzeczny uczeń Blubek. Pewnego dnia w szkole pojawia się nowa uczennica Gabi. Pani nauczycielka prosi Kukiego, by chłopiec oprowadził nową koleżankę po szkole. Kuki najpierw postanawia pokazać Gabi salę gimnastyczną. Tam niestety spotykają Blubka, który wylewa na głowę Kukiego całą zawartość wiadra z brudną wodą. Gabi staje w jego obronie i tak nawiązuje się między nimi przyjaźń.
Lubimy poznawać nowe historie i czytać je na głos. Warto przeczytać tę książkę, ponieważ nie tylko opowiada o niezwykłych przygodach uczniów, ale także uczy. Zachęcamy do jej przeczytania.

Opracowanie: Eliza Kopaszewska i Hania Taracińska z 4a