Oto nasze magiczne krzesła!

Home » Szkoła » Aktualności » Oto nasze magiczne krzesła!
 21.05.2018

Uczniowie klasy 4a zainspirowani lekturą Andrzeja Maleszki pt. "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" po omówieniu treści książki, postanowili stworzyć swoje magiczne krzesła. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zrealizowali mały projekt.  A było to tak…..

Pewnego dnia w klasie pojawiły się dwa, bardzo zniszczone, brzydkie krzesła. Nikomu się nie podobały. Nadawały się tylko do wyrzucenia. Uczniowie postanowili jednak dać im drugie życie. Po podziale na grupy, zgodnej naradzie, zgromadzeniu potrzebnych przedmiotów i materiałów przystąpili do pracy. Ta okazała się bardzo efektywna.
Odnowione krzesła nabrały blasku. Aż miło spojrzeć na ich dzieła. Każda grupa miała swoją koncepcję, pomysłów było wiele, dosłownie sypały się z rękawa. Efekty naprawdę zadziwiają. A co najważniejsze uczniowie dzięki książce i swojej pracy zrozumieli, że nie wszystko co brzydkie i zwyczajne niegodne jest uwagi. To w takich właśnie przedmiotach kryje się magia… naszych pomysłów, wyobrażeń i talentów.

Dziś krzesła zdobią naszą klasę. Stoją na honorowym miejscu. Okazały się być świetnym statystą, gdy uczyliśmy się opisu przedmiotu. Z wielką chęcią uczniowie opisywali coś, co sami stworzyli.  Chcielibyśmy, by w przyszłym roku szkolnym stanęły w naszej szkolnej bibliotece i zachęcały innych uczniów do przeczytania książki A. Maleszki o krześle, które ma cudowną moc, jednak nie jest ona tak doskonała, jakby mogło się wydawać.

J. Ł