I ty możesz zostać mistrzem

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » I ty możesz zostać…
 29.05.2018

"Zostań mistrzem pięknego czytania" to impreza środowiskowa, która już od wielu lat wpisała się w kalendarz imprez biblioteki szkolnej. Głównym jej celem jest promowanie czytelnictwa.

Tak więc i w tym roku 24 maja w czytelni szkolnej odbyła się impreza czytelnicza, której myślą przewodnią było hasło "Jak nie czytam, jak czytam". Uczestnikami tego konkursu było jedenastu uczniów - ośmioro z klas siódmych i czworo z klasy czwartej wraz z towarzyszącymi im rodzicami i nauczycielami. Uczniowie pomimo tremy, starali się jak najlepiej zaprezentować fragmenty książek, które wcześniej wybrali i przygotowali do pięknego odczytania. Pojawiły się książki społeczno-obyczajowe, przygodowe, fantastyczne i inne. Zadaniem komisji było dokonanie wyboru mistrza pięknego czytania na poziomie klasy czwartej i na poziomie klas siódmych. Całą uroczystość prowadziła uczennica z klasy drugiej gimnazjum Weronika Kunisz, która również przygotowała prezentację slajdów.

Po skończonej prezentacji wszyscy uczestnicy i goście przeszli do biblioteki na słodki poczęstunek. Obejrzeli również wystawę prac plastycznych pt. „Mój ulubiony bohater z bajki” wykonaną pod kierunkiem I.Grzegorczyk, J.Turów i A.Wierzbickiej przez uczniów z klas pierwszych  i z klasy czwartej. Na wystawie zaprezentowano także rymowaną poezję uczniów, której treścią była książka, czytanie i biblioteka. W tym czasie jury w składzie: przewodnicząca - pani B.Kornaś, członkowie - pani E.Bąk i pani R.Kunisz, debatowało nad wyborem mistrzów pięknego czytania. W czasie przerwy, podczas rozmów z uczniami, można było wyczuć dreszczyk emocji. Nie mogli się doczekać końca przerwy. Rodzicom bardzo podobała się uroczystość.

Po przerwie pani dyrektor B.Kornaś odczytała wyniki obrad komisji. Mistrzami pięknego czytania zostali uczniowie: Ala Podbereska z kl. 4a i Staś Rosadziński z kl. 7a. Wyróżnienia otrzymali: Alicja Ferkaluk, Jakub Trybel i Oliwier Rozalik z klasy 7b. Zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie otrzymali książki, a wszyscy uczestnicy dyplomy i czekolady.

Gratuluję zwycięzcom i zapraszam wszystkich do udziału w innych konkursach. Dziękuję rodzicom za udział w uroczystości.

Oprac. M.Paliwoda