Nauka przez zabawę

Home » Szkoła » Aktualności » Nauka przez zabawę
 21.06.2018

Uczniowie klas pierwszych w tym roku szkolnym uczestniczyli w czternastu zajęciach stacjonarnych w ramach realizacji projektu "Zaprogramuj przyszłość". Piętnaste zajęcia były zajęciami wyjazdowymi. Zostały one współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Uczniowie byli na wycieczce edukacyjnej w Szczecinie. Odwiedzili Kids Arenę. Oferta tego miejsca jest skierowana do aktywnych i kreatywnych dzieci, czyli naszych pierwszaków. Mieliśmy możliwość nauki i zabawy z wykorzystaniem wszystkich dostępnych atrakcji.

Podczas zajęć fizyczno – chemicznych przeprowadzaliśmy doświadczenia. Jednym z nich było efektowne doświadczenie chemiczne z wywarem z czerwonej kapusty, sodą i kwaskiem cytrynowym. Wiele radości sprawiły nam warsztaty kulinarne, podczas których samodzielnie przygotowaliśmy pizzę, którą po upieczeniu zjedliśmy. Była przepyszna! Następnie przeżyliśmy seans w niepowtarzalnym kinie sferycznym, w którym obraz wyświetlany jest z ośmiu projektorów jednocześnie we wszystkich kierunkach.

Siedząc we wnętrzu sferycznej kopuły czuliśmy się, jakbyśmy byli w samym centrum wydarzeń. Między warsztatami korzystaliśmy z dmuchanych atrakcji: wspinaliśmy się na Angry Bird, pokonywaliśmy ogromne, dmuchane tory przeszkód, skakaliśmy z wyspy na morskie fale i graliśmy w piłkę nożną na nadmuchiwanym boisku. Dzisiejsza wycieczka to nauka, zabawa i niezapomniane wrażenia.

Joanna Turów, Iwona Grzegorczyk