O Niepodległej

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » O Niepodległej
 20.11.2018

Konkurs wiedzy o Niepodległej w stulecie odzyskania niepodległości 1918-2018 13 listopada 2018 roku w czytelni biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie przeprowadzony został konkurs wiedzy o niepodległej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej i uczniowie klas trzecich gimnazjum. Uczniowie mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na 20 pytań zamkniętych związanych z problemami kształtowania się granic, problemami gospodarczymi i ustrojowymi II Rzeczypospolitej.

Konkurs wygrała Hanna Barylak z klasy 3d gimnazjum, 2 miejsce zajął Kacper Siemaszko z kl.8a SP, a 3 miejsce Emilia Stadejek również z kl. 8a SP. Ponadto wyróżnieni zostali Maciej Kalemba z kl. 8a SP i Aleksandra Metelka z kl.3d gimnazjum. Najlepsi uczniowie otrzymali od pani dyrektor Magdaleny Umińskiej i organizatora konkursu Andrzeja Ferkaluka nagrody książkowe, okolicznościowe dyplomy i słodkie upominki.

Andrzej Ferkaluk