Obrażanie się na rodziców

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Obrażanie się na rodziców
 20.03.2019

Dnia 13.03.2019r. kolejny już raz odwiedziłyśmy klasy drugie z książeczką pt. Cudaczek-Wyśmiewaczek.

W tej edycji naszego spotkania Panna Obrażalska obraziła się na rodziców i babcię. Znowu chodziło o błahostki. Nasza bohaterka tak się obraziła, że postanowiła wyruszyć w świat. Gdy wychodziła z ogródka przez furtkę na ulicę, zaczepił ją nieznajomy staruszek i zapytał, dlaczego chce wyruszyć w świat. Staruszek odkrył to czego inni nie widzieli, że we włosach Obrażalskiej siedzi Cudaczek, który każe jej się ciągle obrażać. Nieznajomy poradził dziewczynce, aby przez trzy dni nie obrażała się to wtedy niecne licho zginie. Panna posłuchała i wróciła do domu.

Kolejne przygody Cudaczka-Wyśmiewaczka  bardzo podobały się dzieciom co było słychać po ich prawidłowych odpowiedziach na zadawane przez nas pytania.

Opracowała: Alicja Podbereska i Anna Kmita.