Sztuka osób niepełnosprawnych.

Home » Szkoła » Aktualności » Sztuka osób niepełnosprawnych.
 10.10.2017

W środę, 04.10.2017r. uczniowie z klasy 1b wraz z panią Joanną Turów  i panią Marią Paliwodą, odwiedzili Bibliotekę Publiczną.

Pierwszoklasiści  obejrzeli wystawę prac plastycznych, wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębnie. Motywem przewodnim wystawy była  – Ojczyzna. Autorzy prac przedstawili charakterystyczne motywy swojego miasta, regionu, a także Polski, np. herby, budowle, krajobraz Polski, a także historyczne wydarzenia.

Pani ciekawie opowiedziała swoim wychowankom o tym, co dana praca przedstawia, wyjaśniła znaczenie użytych kolorów, zadawała pytania dzieciom, zachęcając ich tym samym do wnikliwego słuchania. Prace urzekały swą estetyką wykonania i  różnorodną kolorystyką.

Widać było, że prace spodobały się uczniom. Pomimo często zwracanej uwagi, że nie wolno dotykać eksponatów, dzieci i tak musiały poznać je przez dotyk.

Opracowała: M.Paliwoda