Pierwszaki w Bibliotece Publicznej

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Pierwszaki w Bibliotece Publicznej
 13.10.2018

W październiku dzieci z klasy I a i I b wraz z wychowawcami i nauczycielami bibliotekarzami odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Dębnie.

W ramach współpracy nawiązanej przez bibliotekę szkolną z bibliotekę publiczną, organizowane są działania promujące książki i czytelnictwo. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania zbiorów z  działu dziecięcego zaprzyjaźnionej biblioteki. Pani Ewelina – bibliotekarz biblioteki publicznej – opowiedziała uczniom o działach księgozbioru w oddziale dziecięcym, a następnie pozwoliła, aby każde dziecko wybrało sobie jedną książkę i zaprezentowało ją przed kolegami i koleżankami z klasy. To spotkanie było także wspaniałą okazją do zwiedzenia. Pierwszakom najbardziej podobały się podziemia biblioteki z tajemniczymi ruchomymi regałami, które można było przesuwać przy pomocy metalowych pokręteł. Dużą ciekawość wzbudziła Izba Regionaliów, gdzie gromadzone są dokumenty i artefakty z okolic Dębna.

Wyprawa do biblioteki publicznej okazała się pouczającą lekcją dobrych manier. Pierwszaki dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece i zostały zachęcone do tego, by przychodzić tu i spędzać miło czas wraz z rodzicami.

Opracowanie:  M. Paliwoda i R. Kunisz