Historie biblijne oczami mojej wyobraźni - konkurs plastyczny

Home » Uczniowie » Konkursy » Historie biblijne oczami mojej…

Szkolny konkurs plastyczny
pt. "Historie biblijne oczami mojej wyobraźni"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie,
ul. Jana Pawła II 1, 74-400 Dębno,
tel. 957602713,
sekretariat@sp2debno.pl,
www.sp2debno.pl.

Cele konkursu

Celem konkursu plastycznego pt. „Historie biblijne oczami mojej wyobraźni” jest rozbudzanie wyobraźni dziecka, zachęcanie go do czytania oraz wyrażania swoich odczuć i emocji.
Biblia leży u źródeł kultury europejskiej oraz polskiej. Jest ona wybitnym dziełem, które uczy nie tylko o Bogu, ale także jak żyć i postępować zgodnie z sumieniem. Przez wieki była ona inspiracją dla wielu twórców i wybitnych dzieł. Nie ma więc bardziej tradycyjnego jak i uniwersalnego źródła natchnienia dla twórczości plastycznej dzieci.
Nasz konkurs jest chlubną kontynuacją tych tradycji we współczesnym wydaniu. Obok walorów estetycznych ma nieść ze sobą wartości duchowe oraz intelektualne tak, by dzieci i młodzież mogły odnaleźć źródło inspiracji dla swojego życia.

Treść prac

Wykonując pracę plastyczną należy wybierać wydarzenie biblijne, które stanie się podstawą, kanwą, opowieści dziejącej się w wyobraźni dziecka. Może być to forma pojedynczej ilustracji lub ich ciągu w formie np. komiksu.
Autor powinien więc dokonać pewnego rodzaju własnej interpretacji wydarzeń, które są widziane okiem obserwatora lub bezpośredniego uczestnika.

Tematyka i założenia techniczne

Tematem konkursu są historie opisane w Biblii ST i NT zinterpretowane oczami dzieci.
Każda praca powinna być opatrzona następującymi informacjami:

Wykonane przez uczniów prace będą prezentowane na terenie szkoły w formie wystawy i/lub galerii na stronie internetowej www.sp2debno.pl.

Wymagane formaty prac: A4 oraz A3;
Dopuszczalne techniki wykonania prac:

• plakatówka lub akwarela
  • kredki (także kredki świecowe i pastele, pastele suche, które muszą być wcześniej utrwalone, np. lakierem do włosów)
  • techniki łączone
  • wycinaki, wydzieranki
  • grafika (np. linoryt, gipsoryt, inne techniki płaskie)

Czego należy unikać:

• technik przestrzennych
  • kasz, makaronów i ryżu
  • plasteliny

Kategorie wiekowe

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie. Obejmuje następujące grupy wiekowe:

• klasy 1
  • klasy 4
  • klasy 7 i gimnazjalne

Termin i ogłoszenie wyników

Prace konkursowe powinny wpłynąć do nauczycieli religii lub plastyki w nieprzekraczalnym terminie: 27.04.2018.
Za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej są przewidziane dyplomy.
Rozwiązanie konkursu nastąpi do dnia 30 kwietnia 2018, a wyniki zostaną ogłoszone na stronie www.sp2debno.pl, wtedy także zostanie podana szczegółowa informacja o wręczeniu nagród.