Podchody z Arkadym Fiedlerem w szkolnej bibliotece

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Podchody z Arkadym Fiedlerem…
 07.12.2018

Jak co roku w naszej szkole nauczyciel geografii pani Dorota Podbereska przygotowuje plan obchodów Święta Patrona Szkoły Arkadego Fiedlera.

Jednym z zadań są podchody. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali dla uczestników podchodów zadanie. Należało przeczytać jeden z rozdziałów książki A. Fiedlera pt."Motyle mojego życia", opowiadający o podróży autora do Gujany i jego perypetie wśród szczepu Indian Arekuna. Następnie uczniowie odpowiadali na cztery pytania. Rozwiązaniu tego zadania towarzyszyły wielkie emocje, ponieważ czas pracy decydował o zwycięstwie drużyny. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie doskonale, ale każdy zespół wykonał je w innym czasie i podążył do kolejnej stacji podchodów, kierując się sugestią otrzymaną na kartce.

Uczniom bardzo podoba się zabawa w podchody, bo przecież nauka przez zabawę i zdrowa rywalizacja to krok do sukcesu.

Opracowanie: M. Paliwoda, R. Kunisz