Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Home » Szkoła » Aktualności » Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę
 12.02.2018

W środę, 3 stycznia wybraliśmy się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Gorzowa. Najważniejszym punktem naszej wyprawy była wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt "Azorki". Było to dla nas bardzo smutne, ale pouczające spotkanie ze zwierzętami, które zostały porzucone przez swoich właścicieli. Uczniowie, którzy brali udział w wycieczce, przywieźli ze sobą karmę oraz koce, które są bardzo potrzebne dla bezdomnych zwierząt.

Do schroniska po raz pierwszy pojechali młodsi uczniowie z naszej szkoły: klasa 4a, klasa 7b oraz czwórka uczniów z klasy 2e, realizujący projekt edukacyjny Pani Moniki Kubicy pt. "Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni". Po wizycie w schronisku udaliśmy się do kina na film pt. "Jumanji – Przygoda w dżungli". Jest to film przygodowy, gdzie postacie zostają wciągnięci w świat gier. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni humoru, tym bardziej, że ostatnim przystankiem była wizyta w KFC.
Podczas wyjazdu opiekę sprawowali nauczyciele: Katarzyna Kaliściak, Anna Brzozowska, Monika Kubica i Dorota Podbereska.

Następny wyjazd już w marcu.

Uczestnicy wyjazdu