Pasowanie Pierwszaków

Home » Szkoła » Aktualności » Pasowanie Pierwszaków
 18.10.2018

16 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste PASOWANIE PIERWSZAKÓW. Uczniowie klas drugich – Julia i Dawid serdecznie przywitali dyrekcję, rodziców i odświętnie ubrane dzieci. Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie wykazali się wiedzą i udowodnili, że potrafią śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Rozwiązywali zagadki szkolne, pomyślnie zdali test z wiedzy o dobrym zachowaniu i bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz wykazali się znajomością języka angielskiego. Wszyscy spisali się "na medal". 

Po emocjonujących chwilach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie. Dzieci ślubowały "być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka". 

Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia przez Panią Dyrektor – Magdalenę Umińską.  Następnie uczniowie otrzymali słodkie upominki, pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Na zakończenie pozowali do fotografii grupowych i indywidualnych. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. 

Wychowawczynie klas pierwszych

up