Pożegnanie absolwentów 2019

Home » Szkoła » Aktualności » Pożegnanie absolwentów 2019
 23.06.2019

19 czerwca 2019 roku pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów – tym razem wyjątkowy, bo podwójny – szkołę kończyli  gimnazjaliści  i ósmoklasiści.

Na uroczystości obecny  był  Burmistrz Miasta, pan Grzegorz Kulbicki, radni  naszego miasta, byli  dyrektorzy szkoły – pani Barbara Kornaś i pan Adam Kaczmarczyk, obecna dyrekcja, nauczyciele oraz rodzice naszych absolwentów.
Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie, polonezem, który wywarł ogromne wrażenie na zebranych gościach. Następnie dyrektor szkoły, pani Magdalena Umińska przywitała wszystkich obecnych i podsumowała czas spędzony przez  uczniów w naszej szkole. W dalszej części absolwenci ślubowali na sztandar szkoły oraz zgodnie z tradycją , przekazali go swoim młodszym kolegom. Bardzo ważnym i zarazem smutnym  momentem było wyprowadzenie – po raz ostatni – sztandaru Gimnazjum Publicznego im. Arkadego Fiedlera ,co świadczyło o zamknięciu ważnego etapu w naszej szkole.

Wyczekiwaną chwilą było wręczenie nagród. Wielu naszych uczniów zostało w szczególny sposób wyróżnionych. Otrzymali nagrody za wysokie wyniki w nauce, sukcesy w sporcie, działalność na rzecz szkoły i środowiska. Burmistrz Miasta ufundował nagrody finalistom konkursów przedmiotowych.

Na koniec podziękowano wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły, co było bardzo miłym akcentem. Apel uświetniły swoim śpiewem -  Amelia Majewska oraz Julia Rosołowska, natomiast grą – zespół Big Band.
W tym momencie zakończył się kolejny  etap w życiu naszych uczniów. Życzymy im powodzenia na dalszej drodze.
Zdjęcia: Grzegorz Ciołek

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć z uroczystości.