Poznajmy się

Home » Szkoła » Aktualności » Poznajmy się
 05.09.2017

To hasło spotkania integracyjnego rodziców i uczniów klas  pierwszych SP nr 2. Spotkanie odbyło się 31 VIII 2017r. Miało ono na celu integrację dzieci i rodziców przed rozpoczęciem roku szkolnego, aby  ułatwić im start w nowej szkole. Rodzice uczestniczyli w pogadance z psychologiem na temat „Jak pokonać trudny próg między przedszkolem , a szkołą”.

W tym czasie uczniowie bawili się na hali sportowej pod okiem wychowawców klas pierwszych i nauczycieli w-fu. Zabawy i konkurencje sportowe dały im wiele radości i pozwoliły na przełamanie strachu przed szkołą.

Na koniec wszyscy otrzymali słodkie upominki powitalne od pani dyrektor oraz karty informacyjne na temat klasy i szkoły. Każdy uczeń dostał pierwsze w życiu zadanie domowe- przygotowanie swojej wizytówki.

Cel spotkania został osiągnięty- poznaliśmy się, teraz  każdy  pierwszak z radością rozpocznie tu naukę. Szkoła Podstawowa nr 2 wpisała się w środowisko i będzie to  tradycją jej uczniów i nauczycieli.