Przystanek – biblioteka

Home » Szkoła » Biblioteka szkolna » Przystanek – biblioteka
 03.12.2017

Święto Patrona naszej szkoły obchodzone jest każdego roku.

Tydzień przed rozpoczęciem obchodów, nauczyciele bibliotekarze przygotowali wystawę poświęconą Arkademu Fiedlerowi – jego życiu i twórczości, którą można było obejrzeć w bibliotece. Wyeksponowano także książki napisane przez Patrona, znajdujące się w szkolnych zbiorach. W tym czasie odbywają się w szkole różne rozgrywki, konkursy, a także podchody.

Jedną ze stacji podchodów jest przystanek w bibliotece. Przygotowałyśmy literackie zadania dla pięciu grup. Uczniowie, aby je rozwiązać, musieli skorzystać z informacji przedstawionych na wystawie i ze zbiorów dorobku literackiego Arkadego Fiedlera. Po rozwiązaniu naszego zadania, gimnazjaliści otrzymali wskazówkę do dalszych poszukiwań. Podchodom towarzyszył duży pośpiech i silne – pozytywne emocje, co można zobaczyć na zdjęciach w galerii.

Widać, że uczniom bardzo podobają się podchody, bo cóż jest lepszego nad to, by uczyć się poprzez zabawę i zdrowo ze sobą rywalizować.

M.Paliwoda, R.Kunisz