To były nasze małe trzy dni [triduum]

Home » Szkoła » Aktualności » To były nasze małe…
 23.03.2018

Jak co roku już od wielu lat w okresie Wielkiego Postu obywają się szkolne rekolekcje. Na te religijne lekcje przychodzą uczniowie, którzy uczestniczą w katechezie szkolnej. Pozostali mają możliwość uczestnictwa w zajęciach opiekuńczych w szkole.

Tegoroczne rekolekcje zorganizował nam proboszcz parafi p.w. Matki Bożej Fatimskiej, ks. dziekan Robert Szumocki wraz z panami Mariuszem Śmiałkiem oraz Andrzejem Makuch. Bardzo wartościowe, fajne, ciekawe i niezwykle multimedialne nauki rekolekcyjne odbywały się w dwóch miejscach na zmianę: w Kościele Matki Bożej Fatimskiej oraz na szkolnej Hali Sportowej przy SP 2. Wszyscy uczniowie ze względu na wiek zostali podzieleni na trzy grupy: klasy 3 gimnazjalne, klasy drugie gimnazjalne oraz klasy siódme i ostatnia z grup klasy pierwsze i czwarte.

Każda grupa odbiorców otrzymała przekaz dostosowany do ich możliwości pojmowania i rozumienia swiata. Najbardziej żywiołową grupą okazała się ta najmłodsza w latach! Nauki rekolekcyjne obfitowały w nawiązanie do życia, zachęty do własnych działań i uczestnictwa w życiu własnych parafii. Bardzo ciekawe okazały się świadectwa członków grupy Wyrwani z niewoli, którzy w prostych słowach poruszali tematy: wiary, zaufania, eucharystii czy obecności Boga w ich i naszym życiu. Był także czas na własną modlitwę, spowiedź świętą oraz udział w Eucharystii.

Z serca dziekujemy ks. Robertowi Szumockiemu oraz panom Mariuszowi Śmiałkowi i Andrzejowi Makuch za ciekawie spędzone wspólne chwile. Wszystkim nauczycielomi i wychowawcom wspomagającym nas w naszej pracy za pomoc i wspólną opiekę nad uczniami w szkole, w drodze do kościoła i w nim samym. To wspaniałe świadectwo tego, że są jakieś wartości godne poświęcenia im czasu nawet jeśli to kosztuje trochę wysiłku.

Dziękujemy wszystkim!

Katecheci SP2