Rodzinne kodowanie w 4a

Home » Szkoła » Aktualności » Rodzinne kodowanie w 4a
 11.06.2018

W dniu 5 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie miało miejsce  niecodzienne wydarzenie. W ramach autorskiego projektu edukacyjnego "Dwójka koduje i programuje!" przeprowadzono Rodzinne Kodowanie.

Spotkanie miało formę warsztatów, w których brali udział chętni uczniowie z klasy 4a oraz ich najbliższa rodzina. Celem warsztatów była nauka poprzez zabawę, rozwijanie umiejętności pracy w zespole i kreatywne spędzenie wolnego czasu ze swoimi bliskimi. Temat warsztatów został wybrany przez samych uczniów klasy 4a i brzmiał "Ozobot w Krainie Bajek".
Podczas rodzinnego spotkania uczniowie pokazali swoim najbliższym opanowane umiejętności matematyczne, działali na ułamkach zwykłych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, kodowali oraz rysowali bajkowe trasy dla robotów zakupionych z grantu konkursowego dla nauczycieli Edukacja Inspiracja.

Serdecznie dziękuję uczniom klasy 4a oraz ich rodzinom za wspólnie spędzony czas.
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć. Więcej zdjęć na blogu nauczycielskim Edukacja i nie tylko.

Koordynator projektu "Dwójka koduje i programuje!" Monika Kubica