Rozwijamy zainteresowania czytelnicze

Home » Szkoła » Aktualności » Rozwijamy zainteresowania czytelnicze
 10.05.2018

Uczniowie klasy pierwszej zbliżają się do zakończenia etapu poznawania liter. Samodzielnie rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze korzystając z biblioteki szkolnej, specjalnie  przygotowanej na „ich” II piętrze szkoły . Również o  rozwój zainteresowań czytelniczych najmłodszych dbają uczniowie gimnazjum: aktyw biblioteczny i samorząd szkolny.

Raz w tygodniu przychodzą do klasy i czytają swoim młodszym kolegom. Po przeczytaniu zadają pytania oraz wręczają drobne upominki. Do akcji włączyli się również rodzice, którzy odwiedzają szkołę i czytają w  klasach.  Dzieci czasami żartują: pożyczamy sobie  rodziców. W ostatnim czasie mama Hani czytała w klasie Ia i Ib. Potem mama Natalki odwiedziła również obie klasy.

Dzieci lubią te spotkania, tym bardziej ,że z tej okazji  można dostać coś smacznego. Myślimy , że w przyszłości książka będzie kojarzyła się  z przyjemnością.

I. Grzegorczyk, J. Turów