Anonimowa Skrzynka Bezpieczeństwa

Home » Rodzice » Porady » Anonimowa Skrzynka Bezpieczeństwa
 13.06.2019

Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!

W szkole funkcjonuje "Anonimowa Skrzynka Bezpieczeństwa", która znajduje się na   I piętrze obok pokoju nauczycielskiego, do której możecie wrzucać swoje uwagi o tym, co dzieje się w szkole, o problemach, jakie są dla was ważne lub trudne. Ta skrzynka to szansa na to, by w naszej szkole wszyscy czuli się bezpiecznie, by atmosfera w niej panująca służyła nauce i prawidłowemu rozwojowi każdego z Was. Dzięki Waszym wiadomościom i sygnałom przesyłanym do skrzynki możliwe będzie reagowanie przez nas  w sytuacjach kryzysowych, by zapewnić Wam niezbędną pomoc i wsparcie. Dużym ułatwieniem będzie podanie nazwiska lub klasy, w której konieczna jest nasza pomoc, aby szybko i skutecznie działać i docierać do osób potrzebujących.

Dzięki "Anonimowej Skrzynce Bezpieczeństwa" możecie otrzymać pomoc ze strony dyrekcji szkoły, nauczycieli, wychowawców, pedagoga, psychologa a także innych osób lub instytucji zajmujących się udzielaniem pomocy osobom potrzebującym!

Drodzy Uczniowie piszcie:

• jeśli się obawiacie konkretnych zdarzeń lub uczniów,
  • jeśli któremuś z Waszych kolegów lub koleżanek dzieje się krzywda,
  • jeśli macie problem, który można rozwiązać bez waszego udziału,
  • jeśli byliście świadkami czynów niezgodnych z prawem,  a obawiacie się o tym zawiadomić osobiście,
  • oraz w każdym innym przypadku, kiedy czujecie, że powinniście zareagować lub potrzebujecie pomocy.