Mali miłośnicy poezji i wiosny

Home » Szkoła » Klasy 1 - 3 » Mali miłośnicy poezji i…
 04.06.2019

Dnia 30. 05. 2019 roku  na terenie naszej szkoły odbył się po raz pierwszy międzyszkolny konkurs słowno – muzyczny "Łąka słowami malowana".

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie, Szkoły Podstawowej z Sarbinowa  oraz  Szkoły podstawowej nr 2 w Dębnie.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować utwór o tematyce wiosennej, podkład muzyczny oraz strój, który ściśle będzie wiązał się z deklamowanym tekstem.
Celem konkursu było kształtowanie kultury słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich oraz budzenie zainteresowania poezją.

Juri w składzie pani Barbara Topczewska, pani Joanna Białek oraz Joanna Łazorczyk miały bardzo trudne zadanie w ocenie uczestników. Każdy z nich reprezentował  bardzo wysoki poziom.
Uczniów klas pierwszych było 8, z klas drugich 6, zaś z klasy trzeciej 3.

Zwycięzcami z każdej grupy wiekowej zostali :
Klasa III :

• Jekiełek Oliwier I miejsce
  • Prokop Kacper II miejsce
  • Bagińska Paulina III miejsce

Klasa II :

• Surmacz Julia I miejsce
  • Radzikiewicz Karol II miejsce
  • Najkowska Hanna III miejsce SP 2

Klasa I:

• Majkowska Adrianna I miejsce
  • Wolski Antoni II miejsce SP 2
  • Warunek Lena III miejsce

Zarówno laureaci jak i uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy.  Było to możliwe dzięki rodzicom, którzy ufundowali nagrody. Poza tym dzięki rodzicom uczniów klasy 1 a i 1 b miejsce, w którym odbywała się uroczystość wyglądała jak prawdziwa majowa łąka. Mogliśmy też za sprawą słodkości poczuć się jak na prawdziwym pikniku.

Wszystkim towarzyszyła  miła i przyjazna atmosfera. Obiecaliśmy sobie, że za rok spotkamy się ponownie.

Zobacz więcej zdjęć

Organizatorzy: