Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach

Home » Szkoła » Aktualności » Porozmawiajmy o zdrowiu i…
 04.04.2019

Uczniowie klas VII uczestniczą w programie profilaktycznym, którego celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach wynikających ze stosowania środków psychoaktywnych, kształtowanie postaw asertywnych i poznanie swoich mocnych stron osobowości.

Realizacja programu przebiega w formie warsztatów. 28 marca, w ramach jednego z zajęć, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji, podczas którego uczniowie dowiedzieli się jakie konsekwencje prawne wynikają z posiadania i rozpowszechniania środków psychoaktywnych, jak również jakie są konsekwencje  zdrowotne wynikające z ich  stosowania.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali wiele pytań szeroko traktując problematykę, nie tylko prawnie i zdrowotnie ale również biorąc pod uwagę aspekt społeczno-psychologiczny.
Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Dębnie, Pani Agnieszce Bubak i Panu Tomaszowi Szczepaniakowi za przybycie i zaangażowanie w prowadzenie prelekcji.

Iwona Olobry