Otwieramy świat zagadek przed nowymi uczniami podczas Dni Otwartych naszej szkoły

Home » Szkoła » Aktualności » Otwieramy świat zagadek przed…
 14.03.2019

Dni otwarte to czas, kiedy zarówno uczniowie, jak i rodzice mogą zapoznać się z ofertą szkoły, zwiedzić szkołę, obejrzeć sale lekcyjne, porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami, uczniami. Towarzyszy im wiele dodatkowych atrakcji.

W sala lekcyjnej nr 14 zorganizowaliśmy "Świat zagadek". Przygotowaliśmy trzy stanowiska, aby goście mieli wybór aktywności. Były to: LABIRYNT SŁÓW, WIOSENNE KODOWANIE, REBUSOWY ZAWRÓT GŁOWY.

Każda ze wspomnianych aktywności była autorskim materiałem opracowanym na potrzeby tego wydarzenia.
Ponadto przygotowaliśmy miejsce dla najmłodszych, w którym wspólnie z uczniami klas ósmych i gimnazjalnych nasi goście kolorowali i ozdabiali jajka wielkanocne.

Nie zabrakło słodkich nagród dla uczestników zaproponowanych aktywności.
Zajęcia uczyły twórczego i krytycznego myślenia. Angażowały uczniów, a niekiedy i rodziców, którzy zmotywowani i skoncentrowani podejmowali się wykonania kolejnego zadania.

Wioletta Rafałowicz