Światowy Dzień Godności pod hasłem Różni, ale Równi

Home » Szkoła » Aktualności » Światowy Dzień Godności pod…
 22.05.2018

Światowy Dzień Godności to symboliczne ukoronowanie działań na rzecz godności. Przypomina o tym, że szacunek przysługuje każdemu młodemu człowiekowi, niezależnie od wyznania czy przynależności etnicznej.

Z tej okazji uczniowie wzięli udział w cyklu zajęć, prowadzonych przez panią Wiolettę Rafałowicz, adresowanych do młodych ludzi, podczas których  dyskutowali o poszanowaniu praw i godności młodzieży we współczesnym świecie.

W trakcie zajęć  dyskutowaliśmy o szeroko pojętej odmienności wynikającej z różnych czynników, takich jak stopień sprawności fizycznej oraz intelektualnej, wyznania, różnic światopoglądowych, pochodzenia czy koloru skóry.

A jakie są nasze wnioski?
Często zbyt pochopnie oceniamy drugiego człowieka przez pryzmat pochodzenia, wiary czy poglądów. Nie zawsze jesteśmy tolerancyjni, choć często takowym mianem się określamy.  Dzięki temu projektowi dostrzegamy, jak ważny jest szacunek dla drugiego człowieka. Nie tylko ten okazywany osobom podobnym do nas, ale także tym, którzy się od nas różnią. Na tym właśnie polega tolerancja – na  akceptowaniu i szanowaniu odmienności.

Koordynator Światowego Dnia Godności- Wioletta Rafałowicz