Święto 11 Listopada

Home » Szkoła » Aktualności » Święto 11 Listopada
 15.11.2017

W poniedziałek 13 listopada uczniowie klas 1a, 1b oraz 4a mieli okazję zobaczyć program słowno- muzyczny przygotowany z okazji Dnia Niepodległości  przez starszych kolegów.

Krótkie informacje o tym święcie oraz wiersze przedstawili Oliwia Faron, Dominika Maślana, Klaudia Szczepaniak oraz Tomek Kulbicki z klasy 3d gimnazjalnej. Prezentacji słownej towarzyszyła muzyka w wykonaniu Maćka Kalemby z klasy 7a (trąbka), Michała Wołącewicza z klasy 2a gimnazjalnej (saksofon) i Konrada Morawca z klasy 3d gimnazjalnej (saksofon). Chłopcy zaprezentowali pieśni legionowe: "Piechota", "Legiony", "Wojenko, wojenko".

Reakcje dzieci były żywiołowe, szczególnie wtedy, gdy razem z Oliwią i Klaudią spontanicznie mówiły wierszyk "Kto ty jesteś? – Polak mały", czyli "Katechizm polskiego dziecka".

Na pochwałę zasługuje fakt, że z inicjatywą  takiego występu wyszli sami uczniowie, którzy pragnęli zaprezentować swoje możliwości młodszym koleżankom i kolegom. Jednocześnie w tak uroczysty i podniosły sposób uczcili święto 11 listopada.

Elżbieta Bąk