Święto pieczonego ziemniaka w nowej odsłonie

Home » Szkoła » Aktualności » Święto pieczonego ziemniaka w…
 17.09.2017

Dnia 16.09.br. na terenie jeziora Duszatyń zorganizowano kolejną edycję „Święto pieczonego ziemniaka”. Tym co jednak różniło tegoroczne obchody od wcześniejszych to fakt, że w tym roku oprócz gimnazjalistów uczestnikami byli uczniowie klasy II zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Dębnie pod opieką wychowawczyni pani Krystyny Pożaryckiej. Wśród gimnazjalistów znaleźli się uczniowie klasy II f, II a, II b, III f, III e, III g oraz III c. Opiekunami byli pan Waldemar Pożarycki, pan Damian Podstawczuk oraz pani Małgorzata Jokiel.

Wspólna zabawa rozpoczęła się od rozpalenia ogniska, oczywiście przysłowiową „jedną zapałką” i wspólnym upieczeniem kiełbasek. Gimnazjaliści wykazali się ogromnym wsparciem wobec młodszych kolegów pomagając im piec kiełbaski i nie tylko. Otoczyli ich opieką podczas zabaw min. przy grze w mini siatkówce i podczas zabaw animacyjnych z wykorzystaniem chusty KLANZA a także przy wyścigach rzędów i biegu w workach. Wśród uczniów gimnazjum największą popularnością cieszyła się zabawa na orientację „Sztandary”, w której drużyną zwycięską okazali się „Czerwoni”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najdłuższą obierkę z ziemniaka. Zwycięzców należało się spodziewać nie gdzie indziej jak wśród dziewcząt, mimo że mówi się, że najlepszymi kucharzami są mężczyźni. I tak kolejno I miejsce zdobyła Martyna Tokarska, II miejsce Marysia Borysewicz i III miejsce Anita Kędzia. Konkurs drużynowy wiedzy o potrawach z ziemniaków również zgromadził wielu chętnych. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Julii Kopanieckiej, Martyny Tokarskiej i Oliwii Buda, II miejsce zajęła drużyna w składzie Anita Kędzia, Marysia Borysewicz i Natalia Godzik i trzecie miejsce należy do składu męskiego to jest do Arka Kędzi i Patryka Żugaja .

Po zakończonej zabawie zachowując zasady bezpieczeństwa zagaszono ognisko i udano się w drogę powrotną do domu. Podczas zabaw towarzyszył wszystkim dobry humor. Uczestnicy wykazali się znajomością zasad gry fair play i już teraz planują kolejne święto.

Tegoroczne obchody nie byłyby możliwe, gdyby nie sponsorzy i ich wsparcie finansowe. Podziękowania za pomoc w organizacji uroczystości składamy Panu Burmistrzowi Piotrowi Downarowi, Samorządowi Gminy Dębno, Kierownikowi Oświaty, Kultury i Sportu Jarosławowi Ostremu.

Organizatorzy i opiekunowie