Szkolne Jasełka

Home » Szkoła » Aktualności » Szkolne Jasełka
 01.01.2018

Jak co roku od wielu już lat, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się Szkolna Wigilia. Jej centralnym punktem była inscenizacja przygotowana przez uczniów klas gimnazjalnych [II A, II D, III A, III C i III D]. Jasełkowe przedstawienie opowiadało o aniołach, które przygotowywały się do Bożego Narodzenia i diabełkach, które chciały przeszkodzić w tym wydarzeniu. Jak się to skończyło to już każdy wie, więc nie będziemy o tym wspominać(!).

W czasie naszych szkolnych uroczystości uczniowie wysłuchali także biblijnego opowiadania o narodzeniu Jezusa.  Aby móc zacząć oddychać świąteczną atmosferą śpiewaliśmy także kolędy i słuchaliśmy wierszy o tematyce bożonarodzeniowej.

Jako, że nasza szkoła nie jest mała, Jasełka odbywały się dwókrotnie. Na każdą z edycji przychodziły delegacje starszych klas, no oczywiście dzieci młodsze były w całości.

Na żywo grali nam Michał Wołącewicz, Maciek Kalemba i Michał Syroka. Dekoracje do Jasełek przygotowali uczestnicy szkolnego koła plastycznego pod czujnym okiem p. W. Kościukiewicza. Całość przygotwywała p. Elżbieta Kościukiewicz ze wsparciem p. Anny Węgier.

Wszystkim występującym i wspierającym nasze szkolne obchody serdecznie dziękujemy, a gościom życzymy Wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2018.