Szkolny Konkurs Kolęd

Home » Szkoła » Aktualności » Szkolny Konkurs Kolęd
 08.01.2019

Nieco późno [lub może wcześnie] w tym roku, Szkolny Konkurs Kolęd mamy już za sobą. Zabawy było sporo, wybrzmiały  w naszych murach kolędy i pastorałki w wykonaniu najmłodszych naszych uczniów. Mali wokaliści dali z siebie wszystko, czasami udało im się także zachęcić widownię do wspólnego zaśpiewu.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 33 uczniów, którzy śpiewali solo lub w duetach. Repertuar był bardzo szeroki, były tradycyjne kolędy a także pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej. Podobnie zróżnicowany był poziom występujących, zawsze jednak towarzyszyła im szczerość i pełne zaangażowanie.

W jury zasiedli przedstawiciele nauczycieli [pan Adam Kowalski], rodziców [pan Grzegorz Podwójny] oraz uczniów [Maciek Kalemba]. W przerwie, gdy obradowało jury, uczniowie z klas pierwszych i drugich zaprezentowali jasełka, taniec aniołów oraz zagrali kolędę na tubach. Mali artyści otrzymali gromkie brawa.

Po powrocie jury ogłoszone zostały wyniki konkursu, oto one:

W kategorii klas 1 i 2 wyróżnienia otrzymali: Lena Bladyniec, Wiktoria Zimnocha, Maja Najkowska, Amelia Świderska, Maja Cząstka.

Kolejno miejsca zajęli:

1. Nelli Rozalik i Natalia Rakowska [duet]
  2. Konrad Lis
  3. Marcelina Jacura

W kategorii klas 4 i 5, wyróżnienia otrzymali Marika Bijak, Marta Izak i Wiktoria Taracińska.

Nagrody zaś otrzymali:

1. Wiktoria Taracińska
  2. Hania Witkowska, Eliza Kopaczewska [duet] oraz Hania Taracińska

Nagrody rzeczowe wręczyła pani dyrektor Magdalena Umińska, każdy z uczestników otrzymał także słodki upominek.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłożyli swe ręce do pomocy w organizacji tego wydarzenia. Dzieciom dziękujemy za podjete starania, a rodzicom za liczną obecność.

Zobacz fotoreportaż

Organizatorzy: J.Łazorczyk, J.Turów, E.Kościukiewicz, W.Kościukiewicz