Pierwszaki z wizytą u strażaków

Home » Szkoła » Aktualności » Pierwszaki z wizytą u…
 09.06.2018

Dnia 4 czerwca gościliśmy  w  Państwowej Straży Pożarnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Dębnie. Podczas spotkania poznaliśmy pracę strażaka i sprzęt jakim się posługuje. Wszystko można było  dotknąć, sprawdzić, przymierzyć, nawet posiedzieć  w samochodzie strażackim.

Próbowaliśmy swoich sił w laniu wody z węża strażackiego, trafiając strumieniem  w otwór z którego po napełnieniu wydobywał się dźwięk i sygnał świetlny. Niektórzy mieli z tym trudności, więc  często woda leciała  na  koleżanki i  kolegów. Całe szczęście, że dzień był ciepły i słoneczny. Jednak te problemy z utrzymaniem węża strażackiego były przyjmowane  z wielką radością.

Również trenowaliśmy swoją sprawność fizyczną. Wszyscy próbowali wspiąć się po słupie ześlizgu, ale do góry nie w dół. Nasi uczniowie są bardzo sprawni, gdyż dla wielu udało się wejść wysoko. Gdyby trochę potrenowali to można by było zlikwidować w szkole schody na II piętro.

Podczas naszej wizyty byliśmy świadkami wyjazdu strażaków na akcję ratowniczą. Wszystko trwało w oka mgnieniu. W pierwszej chwili dzieci myślały, że to jedna z atrakcji naszego pobytu, jednak szybko zrozumiały, że to jest prawdziwa akcja. Wizyta ta będzie na pewno niezapomnianym wrażeniem dla wielu dzieci.

I. Grzegorczyk , J. Turów