Uczymy się na wycieczkach

Home » Szkoła » Aktualności » Uczymy się na wycieczkach
 11.03.2019

W piątek 8 marca 2019 r.  uczniowie klas trzecich gimnazjalnych (3c, 3d, 3f i 3g) wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Gorzowa Wlkp. Kierownikiem wycieczki była pani Anna Wierzbicka, a opiekunami panie Monika Kubica i Anna Brzozowska.

Na początek udaliśmy się do kina, gdzie młodzież obejrzała wartościowy film pt. "Mój piękny syn". Film opowiadał historię rodziny, która musiała zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei [tekst: kino Helios].
Kolejnym etapem wycieczki była lekcja wychowania fizycznego, która miała miejsce na lodowisku Słowianka. Przez ponad godzinę uczniowie rozwijali swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Zabawy było co niemiara. Każdy schodził z tafli lodowiska z szerokim uśmiechem na twarzy i czerwonymi policzkami.

Na koniec pojechaliśmy do Witnicy, gdzie młodzież miała lekcję chemii organicznej. Trzecioklasiści poznawali tajemnice warzenia piwa. Wraz z przewodnikiem uczniowie zwiedzili linię technologiczną (warzelnia, fermentownia, leżakownia, filtracja, pasteryzacja, rozlewnia).

Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili do domu pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

Monika Kubica