W świecie teatru

Home » Szkoła » Aktualności » W świecie teatru
 09.04.2018

"Tygrys tańczy dla Shu Hin" to tytuł przedstawienia wystawianego na deskach gorzowskiego teatru. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli ten spektakl 4 kwietnia 2018r. Był to pierwszy ich wspólny wyjazd.

Widzowie odbyli  egzotyczną  podróż do baśniowych Chin, gdzie spotkali dobrego smoka, tańczącego tygrysa oraz wielu  ludzi i  duchy. W tym  niezwykłym świecie  przewodnikiem była zabawna i nieustraszona dziewczynka - Szu-Hin. Spełniała ona  wszystkie  życzenia chorego braciszka.

Zaskakujący jest prawie całkowity brak scenografii, który w ogóle nie jest zauważalny ponieważ bogactwo strojów aktorów i innych postaci tłumi wszystko. Wartka akcja nie pozwala nudzić się nikomu. Dzieci czynnie brały udział w spektaklu i po jego zakończeniu były bardzo zadowolone.

Zanim pojechały do domu zjadły posiłek w KFC. To też było dla niektórych przeżyciem, ponieważ jak powiedziała jedna z uczennic: ja nigdy sama nie zamawiałam, zawsze to robili za mnie rodzice. Warto kontynuować takie wyjazdy, by dzieci rozwijały się wielokierunkowo. Już niedługo kolejny wyjazd.